عنوان: انتشار جلد ششم مجموعۀ سیروسلوک؛ «تحلیه»
شرح:

جلد ششم مجموعۀ «سیروسلوک» با عنوان «تحلیه» منتشر شد.

ششمین جلدِ دورۀ «سيروسلوک»، از تأليفات آيت‌الله العظمي مظاهري، حاوی شرح منزل تحلیه(آراستن)، از منازل سیروسلوک به چاپ رسید.

پیش از این، مقدمۀ مباحث سیروسلوک در یک جلد و نيز شرح منازل یقظه، توبه، تقوا و تخلیه در چهار دفتر منتشر شده بود و اکنون دفتر تحلیه، مشتمل بر شرح منزل پنجم از منازل هفت‌گانۀ سیروسلوک، گشوده می‌شود.

در این کتاب، ضمن تشریح ریشه‌ها و عوامل پدید آورندۀ فضائل اخلاقی و صفات حسنه، راهکارهای عملی و کاربردیِ برخورداری انسان از صفات نیکوی انسانی تبیین شده است.

فصلی از این کتاب، به تبیین ساختار شخصیت و هویت انسان و تأثیر صفات، بر تکوین هویت او در دنیا و آخرت اختصاص یافته است.

همچنین در این کتاب با تبیین «قاعدۀ زرّین اخلاق» به‌عنوان عصارۀ دستورات اخلاقی، اهتمام به پیروی از قاعدۀ زرّین اخلاق، نشانۀ حرکت در مدار منزل تحلیه قلمداد شده است.

برخورداري از نثري روان و قابل فهم و عاري از اصطلاحات غامض علمی، از ویژگی‌های این کتاب نفیس است.

اين اثر ارزشمند که توسط مؤسّسۀ فرهنگی مطالعاتی الزّهراء«سلام‌الله‌علیها» تنظيم شده، در چهار فصل و در 288 صفحه، در قطع رقعي عرضه می‌گردد.

کتاب تحلیه همراه با سایر آثار آيت‌الله العظمي مظاهري، در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، واقع در شبستان مصلی امام خمینی«قدّس‌سرّه»، راهرو 24، غرفۀ 28 ارائه می‌گردد.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي کسب اطلاعات بيشتر و تهیۀ این کتاب، با شماره تلفن 34493671 031 تماس حاصل نمايند یا به فروشگاه اینترنتی WWW.AlzahraBook.IR  مراجعه نمایند.